„Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, radna m.st. Warszawy Monika Jaruzelska ma być kandydatką Polskiej Lewicy do Senatu z jednego z warszawskich okręgów wyborczych”, przekazał Polskiej Agencji Prasowej lider tego ugrupowania Jacek Zdrojewski.

Polityk powiedział, że rusza zbiórka podpisów z poparciem dla kandydatury Jaruzelskiej. – Jeżeli tylko będziemy pewni, że ta akcja przyniesie pozytywne rezultaty, to natychmiast ogłosimy ten start – oświadczył Zdrojewski.

Monika Jaruzelska ma być kandydatką Polskiej Lewicy z okręgu 43, który obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu Warszawy, dzielnic Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów.

– Pani Monika jest dla nas ważna i jej start jest dla nas bardzo ważny. Jeśli stałoby się coś takiego, w co wątpię, ale gdyby do tego startu nie doszło, to ważne jest to, że nawiązaliśmy współpracę i że będziemy politycznie współpracować w kolejnych miesiącach i latach – podkreślił lider Polskiej Lewicy.

– Będziemy się starać wystawić kandydatury do Senatu wszędzie tam, gdzie ta lewica (porozumienie SLD, Wiosny i Lewicy Razem – red.), która się chce nazywać lewicą, nie miała odwagi wystawić lewicowych kandydatów – wyjaśnił Zdrojewski.

Jaruzelska w wyborach samorządowych zdobyła jako jedyna kandydatka komitetu SLD-Lewica Razem mandat radnej m.st. Warszawy, zdobywając 8494 głosów. Jest radną niezrzeszoną i zasiada w komisji ds. nazewnictwa miejskiego, której jest wiceprzewodniczącą, oraz w komisji polityki społecznej i rodziny.

Polska Lewica to ugrupowanie, które w 2007 roku, po opuszczeniu SLD, założył były premier Leszek Miller . Stojący na czele tej partii Jacek Zdrojewski to były polityk SLD, który kierował mazowieckimi strukturami tej partii. Szefem Polskiej Lewicy został po tym, gdy Miller zdecydował się na powrót do SLD.

 

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę