Premier Mateusz Morawiecki zaatakował w specjalnym oświadczeniu Kazika Staszewskiego za jego najnowszy utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”. Piosenka, krytykująca prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za odwiedziny w rocznicę katastrofy smoleńskiej zamkniętego dla innych osób cmentarza na warszawskich Powązkach, wygrała ostatnią edycję Listy Przebojów Trójki. Następnie ze względu na negatywną – wobec szefa partii rządzącej – wymowę notowanie zostało usunięte ze stron Polskiego Radia.

W proteście przeciwko powrotowi cenzury z rozgłośni odeszli Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński, zaś wielu artystów oświadczyło, że nie będzie współpracować z tym programem.

Premier Morawiecki nie tylko nie zaprotestował przeciwko cenzurze w radiu publicznym, ale w specjalnym oświadczeniu ostro skrytykował Kazika za treść jego utworu.

„Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii”, napisał Morawiecki. „Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów”, dodał.

Według szefa rządu nieoddawanie czci ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku sprawia, że polski „naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem”. „Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości”, ocenił Morawiecki

Premier oświadczył również, że „nie chciałby żyć w takiej Polsce”. „Jako Premier i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu”, podkreślił Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/250339826310554

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat