Morawiecki atakuje Kazika i broni Kaczyńskiego: Odwiedzanie grobów i pomników ofiar katastrofy smoleńskiej jest naszym obowiązkiem także w czasie pandemii

Premier Mateusz Morawiecki zaatakował w specjalnym oświadczeniu Kazika Staszewskiego za jego najnowszy utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”. Piosenka, krytykująca prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za odwiedziny w rocznicę katastrofy smoleńskiej zamkniętego dla innych osób cmentarza na warszawskich Powązkach, wygrała ostatnią edycję Listy Przebojów Trójki. Następnie ze względu na negatywną – wobec szefa partii rządzącej – wymowę notowanie zostało usunięte ze stron Polskiego Radia.

W proteście przeciwko powrotowi cenzury z rozgłośni odeszli Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński, zaś wielu artystów oświadczyło, że nie będzie współpracować z tym programem.

Premier Morawiecki nie tylko nie zaprotestował przeciwko cenzurze w radiu publicznym, ale w specjalnym oświadczeniu ostro skrytykował Kazika za treść jego utworu.

Czytaj także:  „Warzywniak plus”. PiS przywraca znane z PRL-u państwowe sklepy spożywcze

„Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii”, napisał Morawiecki. „Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów”, dodał.

Według szefa rządu nieoddawanie czci ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku sprawia, że polski „naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem”. „Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości”, ocenił Morawiecki

Premier oświadczył również, że „nie chciałby żyć w takiej Polsce”. „Jako Premier i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu”, podkreślił Morawiecki.

Czytaj także:  Morawiecki: Sasin to najlepsza osoba stojąca na straży polskiego kapitału

Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 17 maja 2020

Komentarze