fotograf: Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl licencja: CC BY-SA 4.0

Najnowszy utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” zyskał ogromną popularność wśród słuchaczy radiowej Trójki. Piosenka wymierzona w PiS i w prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie wygrała ostatnie notowanie listy przebojów tej stacji. Zestawienie zostało przez kierownictwo kontrolowanego przez PiS programu radiowego usunięte z internetu.

„Twój ból jest lepszy niż mój” nawiązuje do wydarzeń z 10 kwietnia, gdy Kaczyński – w rocznicę katastrofy smoleńskiej – odwiedził grób matki na warszawskim cmentarzu na Powązkach , który został zamknięty dla zwykłych ludzi z uwagi na pandemię koronawirusa.

Współzałożyciel zespołu „Kult” w swoim utworze te poczynania Kaczyńskiego skomentował niezwykle mocno. Staszewski śpiewa: „Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń na łańcuchy patrzę, ocieram łzy tak jak i Ty”, „Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom, czy jednak się rzeczy inaczej potoczą, podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden”.

Dalej opowiada, że „Cztery lata temu, dziesiątego kwietnia, Marii prosto pod koła córka uciekła”, „Józef miał ojca, żonę i syna, i tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał”. W 2020 roku nie mogą jednak odwiedzić swoich bliskich, gdyż swój ból może ukoić wyłącznie prezes PiS.

Tuż po ogłoszeniu wyników notowania internauci stracili dostęp do strony internetowej PR3, za pośrednictwem której można oddawać głosy na listę przebojów. Na stronach internetowych Polskiego Radia, w tym na specjalnej witrynie przeznaczonej dla Listy Przebojów Trójki, pojawiła się awaria.

Aktualizacja z dnia 16.12.2020 r.:
Portal shareinfo.pl przeprasza Pana Piotra Bienieckiego za umieszczenie w tym artykule zdjęcia jego autorstwa bez kompletnego podpisu wskazującego autora fotografii (fotograf: Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl, licencja CC BY-SA 4.0). Brak wskazania autora fotografii został spowodowany pomyłką i nie był celowym naruszeniem praw autorskich Pana Piotra Bienieckiego. Serdecznie przepraszamy!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!