Morawiecki: Będziemy w delikatny, chirurgiczny sposób krok po kroku otwierać gospodarkę

1 lutego zostały otwarte galerie handlowe, ale w dalszym ciągu nie możemy pójść na siłownię, przenocować w hotelu czy wybrać się do restauracji. Czy rząd w najbliższym czasie poluzuje obostrzenia i otworzy kolejne segmenty usług i gospodarki?

   

O sytuacji związanej z pandemią premier Mateusz Morawiecki powiedział w czasie wizyty w firmie Zarys w Zabrzu, że pojawiła się „stabilizacja danych, które są nieco lepsze”. Szef rządu wyraził też nadzieję, że „ten trend będzie kontynuowany”. Premier nie podał jednak oczekiwanych przez przedsiębiorców informacji o znoszeniu restrykcji.

– Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na, mam nadzieję, nadchodzący lepszy czas — mówił Morawiecki.

   

Jednocześnie zaznaczył, że strategia rządu zakłada utrzymywanie wysokiego poziomu dyscypliny społecznej przy otwieraniu gospodarki.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News