Premier Mateusz Morawiecki powołał we wtorek Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej. Jej zadaniem będzie doprowadzenie do zwiększenia dzietności w Polsce oraz skuteczne promowanie tradycyjnego modelu rodziny.

Zachwalając wybór nowej pełnomocnik w specjalnym klipie opublikowanym na Facebooku, Morawiecki zapewnił, że „bezpieczna, zdrowia i szczęśliwa rodzina to największy skarb”. Również w poprzednich publicznych wypowiedziach szef rządu podkreślał, że zapewnienie dobrej sytuacji materialnej polskim rodzinom będzie jednym z głównych zadań jego rządu.

Nowa pełnomocnik wyznaje poglądy bliskie PiS. To była dyrektor komunikacji, rzecznik i dyrektor ds. marketingu przemysłowego na Europę Środkowo-Wschodnią w IBM Polska. Od czerwca 2018 roku zajmowała się też projektami badawczymi oraz koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata. Obecnie Socha pełni również funkcję prezesa Stowarzyszenia Ruch 4 Marca, które sprzeciwia się m.in. wprowadzeniu karty LGBT+ w Warszawie przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

„Jakiej polityki?! Dokonujecie grabieży z funduszu rezerwy demograficznej na sfinansowanie waszej kiełbasy wyborczej. To jest cała wasza polityka demograficzna”, skomentował fakt powołania Sochy na pełnomocnika rządu ds. demografii jeden z internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę