Podczas czatu internetowego premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jak najszybciej zbuduje w Warszawie łuk triumfalny. Ma on upamiętnić zwycięstwo w wojnie z bolszewikami w 1920 roku.

– Jestem zwolennikiem tego, żeby wybudować jak najszybciej łuk triumfalny. Sam też wpłaciłem środki na fundację, która zbiera pieniądze na łuk triumfalny – ujawnił premier podczas czatu. Stwierdził również, że niechętne tej propozycji są obecne władze stolicy.

– Łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej byłby godnym upamiętnieniem, ale do tego trzeba niestety porozumienia z władzami Warszawy (…) Są tutaj mało kooperatywne niestety (…) Pewnie z jakimś opóźnieniem będziemy mieli i Muzeum Bitwy Warszawskiej – skarżył się szef rządu.

Odpowiadając na pytania dotyczące gospodarki i polityki, Morawiecki potwierdził, że jego gabinet nie ma zamiaru wprowadzić dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, jak również nie wprowadzi dla wszystkich zerowego podatku VAT. Premier przekonywał, że jego rząd jako jedyny obniża podatki w Polsce.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat