REKLAMA

REKLAMA

3 września wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została oficjalnie zaprezentowana jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera w przypadku wygranych przez KO wyborów parlamentarnych. W związku z tym Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził sondaż w którym spytał, kto byłbym lepszym szefem rządu: obecnie sprawujący tę funkcję Mateusz Morawiecki z PiS czy też właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ankietowani postawili na Morawieckiego. Urzędujący premier uzyskał 53 proc. głosów, Kidawa-Błońska natomiast cieszyła się poparciem 47 proc. respondentów ośrodka. Jednak, zważywszy na to, że PiS rządzi Polską od czterech lat, a Morawiecki przekonuje przez cały czas o sukcesach polityki gospodarczej rządu, rezultat sondażu nie jest dla partii rządzącej zbyt korzystny.

REKLAMA

– To wcale nie jest aż tak dobry wynik dla premiera – stwierdził w wypowiedzi dla „SE” znany politolog prof. Antoni Dudek. Podkreślił przy tym, że szef rządu „owszem, wygrywa z panią Małgorzatą Kidawą- Błońską, ale nieznacznie”. – Lekka przewaga Morawieckiego wynika z tego, że PiS jest popularniejszy niż PO, jest u władzy – zauważył Dudek.

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż w dniach 4–6 września 2019 roku na próbie 1094 dorosłych Polaków.

REKLAMA

REKLAMA