Morawiecki do rolników: Współtworzycie dostatek i pomyślność naszej ojczyzny

Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki skierował list do uczestników dożynek w Szczytnikach. Szef rządu podziękował rolnikom za ich pracę, która przyczynia się do wzrostu dobrobytu w Polsce. Zapewnił również o wsparciu rządu PiS dla wsi.

REKLAMA

Dziękując rolnikom za „codzienny wysiłek, za owoce waszej pracy, za współtworzenie pomyślności i dostatku naszej ojczyzny”, Morawiecki podkreślił, że „rolnictwo ma ogromny potencjał, który możemy i powinniśmy wykorzystać”.

Szef rządu przekonywał, że dla PiS rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich ma szczególne znaczenie. Z tego powodu chce „przeznaczyć wysokie środki finansowe na unowocześnienie rolnictwa a także na wsparcie programów z zakresu kultury i tradycji wiejskiej”.

Premier poinformował zebranych, że zdaje sobie sprawę, że „polska wieś wciąż potrzebuje dobrej infrastruktury drogowej, transportowej, energetycznej, czy internetowej”. Dlatego też sprawy obszarów wiejskich zostały priorytetowo potraktowane w Polskim Ładzie.

REKLAMA

Jak dodał, jego rząd „nie szczędzi starań, by polska wieś rozwijała się jak najpiękniej i jak najszybciej”. „To element naszej szerszej wizji Polski i realizacji zobowiązania, które złożyliśmy Polakom – budowania kraju równych szans i możliwości, kraju zrównoważonego rozwoju i solidarności społecznej”, oświadczył.

Podziel się: