Morawiecki: Dzięki PiS w Polsce nie ma głodnych dzieci

Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w niedzielę wpisie na Facebooku podsumował programy socjalne PiS, dzięki którym – jego zdaniem – poprawiła się sytuacja bytowa polskich rodzin. Zmiany te szef rządu określił jako „rewolucję godności”.

REKLAMA

„Zbyt długo czekaliśmy na tę rewolucję godności, która przyszła wraz ze zwycięstwem PiS i wprowadzeniem naszych sztandarowych programów wsparcia”, podkreślił Morawiecki. Jak stwierdził, po 2015 roku i odsunięciu od władzy koalicji PO-PSL w Polsce wyraźnie wzrosły wydatki na edukację, zaś programy takie jak 500 plus umożliwiły polskim dzieciom wyjazdy na wakacje, które wcześniej były dla nich niemożliwe.

Premier podkreślił, że reformy społeczne i socjalne wprowadzane przez partię Jarosława Kaczyńskiego pozwoliły zlikwidować głód u dzieci, który był częsty za rządów PO.

REKLAMA

„Dzięki polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości – przyciąganiu inwestycji, tworzeniu nowych miejsc pracy i walce o bardziej sprawiedliwy system gospodarczy, jedna z największych hańb III RP – głodne dzieci, staje się historią, do której nie chcemy wracać, oświadczył Morawiecki na Facebooku.

Udostępnij: