Fot.Facebook.com/pisorgpl

– Nie zwalniamy tempa – wdrożono rozwiązania niewymagające ścieżki ustawodawczej; przyjęto lub są procedowane niektóre z przygotowanych ustaw – mówił cytowany przez PAP Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji poświęconej programowi Polski Ład.

Premier zachwalał decyzje swojego rządu dotyczące programu, przekonując, że dzięki niemu Polakom będzie żyło się coraz lepiej. – Polski Ład jest pełen wielu bardzo dobrych dla Polaków programów. Programów, które spełniają nasze marzenia i aspiracje – poinformował.

– Zdecydowaliśmy się na jedną z największych w historii Polski obniżek podatków, jeśli nie największą obniżkę podatków. To pozostawienie w portfelach Polaków 16,5 miliarda zł. To jednocześnie dla 18 milionów Polaków obniżka podatków. I stąd nasze kolejne zobowiązanie – realizowane już teraz – przyjęta przez rząd ustawa w wyniku, której do 30 tys. zł zarobków rocznych, Polacy nie będą płacili podatku – przekonywał Morawiecki.

Według premiera dzięki Polskiemu Ładowi Polska stanie się „najlepszym miejscem do życia w Europie”.  – Naszym celem jest to, żeby była krajem, w którym aspiracje Polaków, oby jak największe, mogły się spełniać – oznajmił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę