– Dzięki wielkiej zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda Polska ruszyła naprzód – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas odbywającej się w sobotę w Warszawie konwencji wyborczej Andrzeja Dudy. Szef rządu podkreślił, że bez obecnego prezydenta nie byłoby możliwe odniesienie wielkich sukcesów gospodarczych, które Polakom dały rządy dobrej zmiany.

Morawiecki stwierdził, że prezydent stał się dla Polaków „iskrą, która roznieciła patriotyczny ogień, która doprowadziła do głębokiej zmiany, przebudowy społecznej, do demokratycznego życia społecznego”.

– Doprowadził do tego, że życie polskich rodzin jest znacznie godniejsze i mamy ambitne cele. On ma do tego siłę, determinację. Z nim razem przebudujemy Polskę – przekonywał, podkreślając że dzięki Dudzie Polska jest „sprawiedliwa, dostatnia i bezpieczna”.

Według premiera prezydent wie, że pozostała jeszcze długa droga i wiele ambitnych celów do zrealizowania, a także przeszkód do pokonania, jednak Duda „ma do tego siłę, siłę woli, odwagę, determinację”. – Z nim razem przebudujemy Polskę w szczęśliwy, dumny kraj, dumne państwo – podsumował szef rządu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę