Fot.Facebook.com/pisorgpl

W piątek premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w spotkaniu świątecznym z żołnierzami Wojska Polskiego w Podlaskiem. – Dzisiaj my odpowiadamy za całą Unię Europejską i za jej bezpieczeństwo – oświadczył szef rządu.

– Przede wszystkim odpowiadamy za bezpieczeństwo terytorium Rzeczypospolitej i dlatego możemy być i jesteśmy dumni z waszej służby, z waszego oddania, waszej ofiarności, z tego, że państwo polskie, obywatele polscy mogą na was liczyć, że nie daliście splamić honoru polskiego żołnierza, polskiego funkcjonariusza, że bronicie munduru i bronicie bezpieczeństwa wszystkich Polaków – mówił Morawiecki w obozowisku Nowa Łuka w woj. podlaskim.

Jak podkreślił premier, można sobie wyobrazić, „że nasza granica jest nieszczelna, że byłaby niechroniona, albo byłaby słabo chroniona i wtedy nie tylko tysiące, ale dziesiątki tysięcy, a wkrótce potem setki tysięcy osób z Bliskiego Wschodu – bo to są ci nielegalni imigranci używani przez reżim Łukaszenki, jako narzędzie wywołania kryzysu politycznego – przechodziliby przez naszą granicę”.

– Chciałem życzyć wam spokojnej, cichej nocy – powiedział do żołnierzy szef rządu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę