Morawiecki: Idźmy tłumnie na wybory. Koronawirus to taka choroba jak inne

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki apelował w czwartek w Wysokiem Mazowieckiem na Podlasiu o udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów prezydenckich. Szef rządu przekonywał, że nie należy się obawiać zakażenia koronawirusem. – To jest już teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę – mówił premier.

W ocenie Morawieckiego sytuacja związana z koronawirusem jest opanowana. – Stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej w trendzie jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej. To mnie szczególnie cieszy – tłumaczył szef rządu i zapewniał, że już niedługo będzie szczepionka. – Myślę, że kilka miesięcy i ktoś na świecie ją wynajdzie, bo wielkie pieniądze poszły na jej opracowanie – podkreślił.

– Instytucje, które oceniały pierwszą turę wyborów, potwierdziły, że została ona zorganizowana w bardzo właściwy sposób. Nie bójmy się zatem pójść do tej drugiej tury, zachęcam wszystkich mieszkańców waszego powiatu (…), bo nie wszyscy poszli tak tłumnie, tak licznie jak poprzednio, może się niektórzy niepokoili – zachęcał premier w Wysokiem Mazowieckiem.

REKLAMA

Podziel się: