23 sierpnia premier Mateusz Morawiecki przyjechał z gospodarską wizytą do gminy Miedźno w powiecie kłobuckim. Jednym z punktów wizyty, oprócz okolicznościowego wystąpienia, w którym szef rządu chwalił dokonania „dobrej zmiany”, była wizyta w gospodarstwie rolnym Urszuli i Andrzeja Chudaszków, tegorocznych laureatów konkursu KRUS-u „Bezpieczne Gospodarstwo”.

Nie byłoby w tych odwiedzinach nic dziwnego, gdyby nie to, że droga, którą premier został dowieziony busem na pokazywane mu pole kukurydzy oraz do gospodarstwa rolnego, została pokryta asfaltem specjalnie na tę okazję. Nawierzchnię położono bowiem na dzień przed  jego wizytą w gospodarstwie. To, że asfalt jest bardzo świeży widać na zdjęciach, które pojawiły się w lokalnej prasie i w internecie.

Posłanka PO-KO Izabela Leszczyna odniosła się do sprawy na Twitterze. „Nie wierzyłam, ale dziennikarze lokalni potwierdzili.  Żeby premier Morawiecki mógł wygodnie dojechać do gospodarstwa rolnego, dzień wcześniej wylano asfalt. Działo się to w gminie Miedźno (powiat kłobucki, w którym Beata Szydlo miała wyremontować dworzec, ale nie dała rady)”, napisała była wiceminister finansów.

„Trawa na zielono i zasada klientelizmu »chcesz cukierka idź do Gierka. Gierek ma to ci da«”, skomentowała posłanka Maria Janyska.

„To przecież piskomuna! Za Edzia Gierka malowaliśmy trawniki na zielono. A trasa przejazdu E. Gierka była koszona aż pod horyzont ze zbożem – niby już po żniwach, choć się jeszcze nie nadawało do koszenia”, skomentował budowę drogi dla premiera jeden z internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę