Premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym wpisie na Facebooku stwierdził, że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości znakomicie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Szef rządu przytoczył dane, z których wynika, że w szpitalach i hotelach nie ma problemów z miejscami dla osób zakażonych COVID-19.

„Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania”, podkreślił we wpisie Morawiecki. „Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami”, dodał.

Premier rządu PiS poinformował, że na potrzeby walki z pandemią w Polsce przygotowano ponad 104 tys. miejsc w 239 obiektach, „które służą jako izolatoria i hotele dla medyków”. Z kolei dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano 7557 miejsc w 76 obiektach.

„Tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo”, uspokajał Morawiecki.

„Mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem”, oświadczył premier we wpisie.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/236283811049489


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę