Morawiecki: Jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym wpisie na Facebooku stwierdził, że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości znakomicie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Szef rządu przytoczył dane, z których wynika, że w szpitalach i hotelach nie ma problemów z miejscami dla osób zakażonych COVID-19.

„Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania”, podkreślił we wpisie Morawiecki. „Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami”, dodał.

Czytaj także:  „Było dużo przekleństw, co drugie słowo to k***a”. Oburzony Wałęsa wyszedł ze sztuki o „Solidarności” i poszedł na piwo

Premier rządu PiS poinformował, że na potrzeby walki z pandemią w Polsce przygotowano ponad 104 tys. miejsc w 239 obiektach, „które służą jako izolatoria i hotele dla medyków”. Z kolei dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano 7557 miejsc w 76 obiektach.

„Tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo”, uspokajał Morawiecki.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

„Mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem”, oświadczył premier we wpisie.

Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 26 kwietnia 2020

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.