Morawiecki ma plan. Polska będzie „uzdrowiskową potęgą”!

REKLAMA

– Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną. Nie wyobrażam sobie, aby państwo nie pomagało w odbudowie tego potencjału leczniczego – oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładzie przyrodoleczniczym Szczawnie-Zdroju.

Jak podkreślił szef rządu, „wszystkie uzdrowiska są niezwykle ważnymi punktami na mapie z jednej strony atrakcji turystycznych, a z drugiej – przyrodolecznictwa, leczenia ludzi metodami naturalnymi z wykorzystaniem zdrowych wód mineralnych”.

REKLAMA

– Chcemy, żeby ludzie mogli się tutaj dalej leczyć, przybywać z całej Polski, z całej Europy. Jest to ośrodek znany i niech rozsławia imię polskiego przyrodolecznictwa – powiedział premier o placówce w Szczawnie-Zdroju.

Morawiecki zapewnił, że państwo pomoże w odbudowie budynku zakładu przyrodoleczniczego, którego dach spłonął w 2018 roku. Rząd na ten cel przeznaczy 1 mln 800 tys. zł, a pozostałą kwotę w wysokości 3 mln zł wyłoży marszałek województwa.

Premier ma również plany dofinansowania pozostałych ponad czterdziestu funkcjonujących w Polsce uzdrowisk, by przystawały standardem do realiów XXI wieku.

 

Udostępnij: