REKLAMA

REKLAMA

Sprawa dotyczy wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, która padła na konwencji wyborczej PiSu w Krakowie. Premier odniósł się wówczas do smogu i powiedział, że „ci, którzy rządzili tym miastem nie zrobili nic lub prawie nic’, aby poprawić powietrze w Krakowie. Pracownicy prezydenta Krakowa złożyli w tej sprawie wniosek do sądu.

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił wniosek prezydenta przeciwko Morawieckiemu. Prezydent miasta złożył jednak zażalenie. Sąd Apelacyjny we wtorek zmienił decyzję, która zapadła w Sądzie Okręgowym. Premier Mateusz Morawiecki musi sprostować swoje słowa i zaprzestać rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

REKLAMA

– Premier Mateusz Morawiecki musi sprostować swoje słowa! Sąd Apelacyjny w Krakowie zmienił postanowienie Sądu Okręgowego i przyznał nam rację w sporze o stwierdzenie, że w sprawie smogu władze miasta „nie zrobiły nic lub prawie nic – można przeczytać na twitterze Majchrowskiego.

Treść sprostowania można znaleźć na pierwszych stronach gazet. – Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 14 października 2018 roku, podczas spotkania wyborczego komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie o braku działań prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na rzecz poprawy jakości powietrza w Krakowie. – brzmi oświadczenie.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA