– Liczymy się z waszym głosem, z głosem zwykłych ludzi. Trzeba budować programy dla samorządów, by ludzie nam zaufali. Opozycja rządzi w 15 na 16 województw. Dla zdrowia demokracji potrzebna jest zmiana. Dobra zmiana – mówił na konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. – Jesteśmy wiarygodni i godni zaufania w rządzie i będziemy w samorządzie – zapowiedział szef rządu.

Jak podkreślił, tylko jego rząd i partia Jarosława Kaczyńskiego reprezentują interesy wsi. – PSL rządził 16 lat. Oni najwięcej wyprzedali polskich zakładów. Dlatego teraz jest trudno w skupie i stabilizacji cen – mówił Morawiecki. Podkreślił, że „sam negocjował wejście do UE 20 lat temu i wie, jak się najlepiej negocjuje w Europie” i wyłącznie dzięki PiS sytuacja w kraju, w miastach i na wsi poprawia się zdecydowanie.

– Polska jest częścią Europy. Za naszych poprzedników Polska była papugą Europy, tylko naśladowała. Dziś my wyznaczamy nowe idee w Europie, choćby w zakresie ściągania podatku VAT i walki z rajami podatkowymi – podkreślał Morawiecki

Premier oskarżył także opozycję o świadome niszczenie dorobku kraju i doprowadzanie go do ruiny. – Opozycja to zwijanie Polski, posterunków policji, placówek pocztowych, torów kolejowych. My to odtwarzamy – stwierdził. Straszył również, że Platforma Obywatelska, Nowoczesna i inne partie przeciwne działaniom PiS po zwycięstwie zatrzymają wszystkie reformy wprowadzane przez partię rządzącą. – Oni chcą cofnąć 500 plus, chcą zlikwidować IPN. To co niedługo dowiemy się, że to my napadliśmy na Niemcy w 1939 r.? – pytał.

Jak mówił, jako premier doskonale rozumie potrzeby rolników. – Spotykałem się z rolnikami, ściskałem ich spracowane ręce. Nauczyłem się modlić o deszcz. Nie wszystko da się przewidzieć, ale można zaproponować realny program – podkreślił szef rządu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę