Premier Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie podczas niedzielnej 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Szef rządu powiedział do uczestników pielgrzymki m.in. to, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości „jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce”.

– Wierzę głęboko, że starając się o lepsze życie każdego człowieka tu na Ziemi – zwłaszcza tu w Polsce – jesteśmy bliżej nieba – podkreślił.

Premier podziękował też słuchaczom Radia Maryja i Telewizji Trwam za – jak to ujął – „walkę o lepszą Polskę”. – Dziękuję wszystkim pielgrzymom, że macie odwagę walczyć o Polskę i wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami – zauważył.

– Rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji i osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg. Wybieramy drogę ku silnej Rzeczypospolitej. Droga pośrednia to droga donikąd. Polska musi być jednością pod biało-czerwonym sztandarem. Wierzę, że starając się o lepsze życie każdego, jesteśmy na drodze ku lepszej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem – stwierdził Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę