– Tak jak wielki temu, poza normalnym obstrzałem klasztoru, wróg próbował podkopać się podstępem, zrobić przekop, tak samo już w czasach wolnej Polski przez 25 lat, ale nawet i do dzisiaj, jeszcze cały czas, różni nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod Polskę, podkop pod polskość, pod nasze tradycyjne wartości: rodziny, patriotyzmu, pod marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce; wszystko to próbują podkopać – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki na 27. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.

Szef rządu podkreślił, że ostoją naszej ojczyzny jest rodzina, którą obecne władze traktują priorytetowo. – Od ponad 2,5 roku odbudowujemy wartość rodziny. Poprzez naszą wiarę, naszą pracę, naszą politykę społeczną – oświadczył premier i zaakcentował:– O Polskę trzeba walczyć!

Morawiecki podkreślił, że to właśnie takim rodzinom, jak zgromadzone na jasnogórskich wałach rodziny Radia Maryja, „zawdzięczamy, że polskość przez wieki, ale również w ostatnich dziesięcioleciach przetrwała, rozwija się i kwitnie”.

Następnie premier Morawiecki podziękował w swoim wystąpieniu „tym wszystkim, dzięki którym Polska przetrwała”. – To przede wszystkim są polskie rodziny. Polskie rodziny, również wielopokoleniowe. Naszym dziadkom, babciom, którzy służą radą, naszym opiekuńczym rodzicom i rezolutnym dzieciom. Wielopokoleniowym rodzinom, które są wielką wartością Polski, wszystkim tym rodzinom dziękujemy – stwierdził.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja odbywa się co roku na Jasnej Górze i gromadzi tysiące słuchaczy toruńskiej rozgłośni. Spotkanie tego środowiska w tym roku przebiega pod hasłem: „Polska miłością wskrzeszona”.

W pielgrzymce jak co roku uczestniczą prominentni politycy PiS. Poza premierem Mateuszem Morawieckim w uroczystościach organizowanych przez ojca Tadeusza Rydzyka biorą udział: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister sportu Witold Bańka i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Prezydent Andrzej Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękowali w specjalnych listach, które zostały odczytane podczas uroczystości na Jasnej Górze, ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, za jego dzieła, takie jak Radio Maryja i Telewizja Trwam oraz za działalność służącą dobru i odbudowie niepodległej ojczyzny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę