Morawiecki nie potrafił wymienić ani jednej dużej inwestycji zrealizowanej przez PiS!

Prezydent Andrzej Duda zapewnia, że jeśli tylko zostanie wybrany na kolejną kadencję, to wywodzące się z jego obozu politycznego władze zrealizują ogromne inwestycje, w tym zbudują Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie.

   

Tymczasem opozycja i nieprzychylni Prawu i Sprawiedliwości dziennikarze zwracają uwagę, że o ile rząd i prezydent wywiązali się z większości obietnic w zakresie transferów socjalnych, takich jak 500 plus czy 13 emerytura, to już z budowaniem dróg, mostów czy mieszkań nie było w ciągu ostatnich pięciu lat najlepiej.

   

Prawdziwość takiej tezy potwierdził podczas rozmowy w radiu RMF FM sam premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poproszony przez dziennikarza o wymienienie jednej dużej inwestycji PiS, która została rozpoczęta i zakończona po 2015 roku, a więc podczas pierwszej kadencji prezydenta Dudy, nie mógł sobie przypomnieć żadnego takiego przedsięwzięcia.

– Mnóstwo rzeczy, które ogłaszamy, kończymy tak, jak proces inwestycyjny na to pozwala –stwierdził ogólnikowo premier i dodał, odnosząc się do działań poprzedników z PO i PSL: – Najlepiej przypomnieć jedną z inwestycji, którą PO robiła przez 8 lat i nic nie zrobiła, na przykład próg wodny w Malczycach.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News