Morawiecki: Nie pozwolimy, by Platforma zniszczyła polską tradycję i wiarę

Fot. Facebook.com/pisorgpl

– Może Donald Tusk potrafi się kiwać na boisku, zdaje się więcej „haratał w gałę” niż rządził, ale został okiwany przez przestępców podatkowych – powiedział w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Przecławia w województwie podkarpackim premier Mateusz Morawiecki. Swoje przemówienie szef rządu poświęcił zachwalaniu programu Polski Ład i ostremu atakowi na Platformę Obywatelską.

REKLAMA

Morawiecki zarzucił największej partii opozycyjnej, że chce pozbawić Polskę jej korzeni religijnych i kulturowych. Podkreślił, że PiS do tego nie dopuści.

– Nie pozwolimy na program Platformy Obywatelskiej, który chce zniszczyć polską tradycję, zniszczyć polską wiarę i kulturę – oświadczył. Jak dodał, ze zdecydowanym odporem partii władzy spotka się również proponowana przez PO polityka zdrowotna.

REKLAMA

– Nie pozwolimy na to, aby PO likwidowała szpitale powiatowe. Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem tego, że szpitale powiatowe, placówki zdrowia w powiatach pozostaną – powiedział.

Premier dodał, że to właśnie za czasów rządów PiS nastąpił wzrost liczby „inwestycji na drogi, żłobków, szpitali, szkół, sal gimnastycznych czy basenów”.

– My nie zostawiamy samorządów samych sobie. Nasi poprzednicy nie dostrzegali mniejszych miast, patrzyli tylko na metropolie – podsumował premier.

REKLAMA

Udostępnij: