Koalicja Europejska opublikowała w sieci nowy spot, w którym za chaos w szkolnictwie obwinia nie tylko minister edukacji Annę Zalewską, ale także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę.

„Na naszych oczach rozgrywa się największy kryzys w historii polskiej edukacji. Kryzys, którego można było uniknąć, gdyby rząd PiS potrafił rozmawiać z nauczycielami”, mówi lektor w klipie wyborczym KE.

Publikując trwający niespełna minutę klip z wypowiedziami najważniejszych polityków obozu władzy, opozycja wykorzystuje okazję, jaką jest generalny strajk nauczycieli, do ataku na partię rządzącą.

– Zalewska dostała zakaz medialny, Szydło otrzymała zadania, które przerastają jej siły. Morawiecki nieobecny, Kaczyński nieobecny. To rząd odpowiada za chaos w edukacji, które tę ekipę przerasta – wyjaśniają sztabowcy Koalicji Europejskiej w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, dlaczego zdecydowali się na taki właśnie przekaz.

Aktywności opozycji i ataków na rząd w sieci, przede wszystkim w mediach społecznościowych, należało się spodziewać właśnie teraz. Politycy i sztabowcy opozycji doskonale bowiem wiedzą, że temat protestu w oświacie ma olbrzymi zasięg w internecie.

Jak poinformował portal politykawsieci.pl, hasztag #StrajkNauczycieli uzyskuje rekordowy zasięg w sieci – 60 mln i 300 tys. wzmianek. To najbardziej popularny hashtag od czasu tzw. czarnego protestu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę