Morawiecki o polityce PiS: Obniżamy podatki. Dotrzymujemy obietnic

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym na jego profilu na Facebooku oświadczył, że jego rząd obniża podatki i sprawia, że życie Polaków pod tym względem jest lepsze. Tym właśnie różni się ekipa PiS od innych, którzy „tylko mówią o konieczności obniżania podatków”.

– Bez inwestycji rozwój to tylko plan na papierze. Obniżając podatki, zwiększamy pułap rozwoju gospodarczego Polski. Inni tylko mówią o konieczności obniżania podatków. My je realnie i sukcesywnie obniżamy – stwierdził Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że Zjednoczona Prawica dotrzymuje danego Polakom słowa.

REKLAMA

– Żeby osiągnąć sukces w biznesie, ciężka praca to podstawa. Ale niemniej ważne jest zaufanie i dotrzymywanie umów. To również zasada odpowiedzialnej polityki. Obiecaliśmy polskim przedsiębiorcom niższe i prostsze podatki. I po raz kolejny dotrzymujemy umowy – przypomniał premier.

Wśród osiągnięć własnego rządu w kwestiach podatkowych Morawiecki wyliczył między innymi obniżenie CIT z 19 proc. na 15, a teraz do 9 proc. – Obecnie podwyższymy do dwóch milionów euro, czyli prawie dwukrotnie, limit przychodów pozwalający na skorzystanie z tego niższego CIT-u. Oznacza to niższe podatki dla 11 tysięcy podatników, głównie małych i średnich firm – podkreślił.

Internauci, komentując słowa premiera, zauważyli, że mówi on o „niższych podatkach dla 11 tysięcy podatników, głównie małych i średnich firm”. Tymczasem obecnie ilość osób pracujących w Polsce wynosi ponad 16 milionów, zaś w kraju działają ponad 3 miliony firm, z czego 2,2 to mikroprzedsiębiorstwa.

REKLAMA

Podziel się: