Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki obiecał w przemówieniu wygłoszonym podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, że dzięki programowi Polski Ład wzrost wynagrodzeń będzie szybszy niż wzrost cen.

Szef rządu pochwalił się również coraz lepszą sytuacją finansów kraju, w tym samorządów. Jak poinformował, ubiegły rok zakończył się nadwyżką na ich rachunkach w wysokości 5,7 mld zł. W pierwszym półroczu tego roku nadwyżka ta wyniosła już 22 mld zł.  Według premiera jest to najlepszy dowód na to, że finanse samorządów poprawiają się „w sytuacji już pocovidowej” także dzięki subwencjom rządowym.

Morawiecki przypomniał, że samorządowcy „zaproponowali ministrowi finansów łączną pulę dochodów bieżących w przyszłym roku na poziomie 140 mld zł”.

– Dziś mam dobrą wiadomość, że będzie to o ponad 10 proc. więcej, w tym ok. 5 proc. więcej niż to, co sami zaproponowaliście na wydatki bieżące, gdy dodać do tego możliwości inwestycyjne, które pojawiają się dzięki funduszom drogowym, infrastrukturalnym to grubo ponad 14 mld zł względem państwa założeń – oświadczył szef rządu przedstawicielom samorządów obradującym w Gdyni.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!