Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki w dolnośląskiej Trzebnicy zachwalał założenia Polskiego Ładu. Celem programu jest odbudowa pozycji gospodarczej i społecznej państwa po pandemii koronawirusa.

– Polski Ład dobrze przeliczyliśmy i skonstruowaliśmy – powiedział szef rządu podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami i samorządowcami Trzebnicy. Podkreślił przy tym, że „cały system będzie przebudowany tak, aby przekazać pieniądze ludziom najbardziej potrzebującym, ale także tym, co są na działalności, klasie średniej, choć ci, co zarabiają zwłaszcza ponad 20-30 tys. zł, powinni się już mocniej podzielić ze społeczeństwem”.

Morawiecki podkreślił, że dzięki rządowemu programowi „jest możliwość dotarcia do poziomu 100 proc. nawet takich państw dzisiaj bogatych, a jeszcze dekadę temu miejsc docelowych naszej migracji jak Włochy, jak Hiszpania”.

–  To jest w zasięgu naszej ręki, naszych możliwości, jeżeli zdecydujemy się na realizację długofalowego, całościowego planu – społecznego, infrastrukturalnego, inwestycyjnego, który w inny sposób postrzega i realizuje politykę gospodarczą i społeczną Rzeczpospolitej. To spowoduje, że Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie, ja w to głęboko wierzę, że warto być Polakiem – oświadczył Morawiecki.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę