Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Łowicza zachwalał założenia przygotowanego przez jego rząd Polskiego Ładu. Program, zdaniem szefa rządu, ma wyprowadzić kraj z kłopotów gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa i stać się przepustką do wysokiego standardu życia, który będzie taki sam jak w Europie Zachodniej.

– Polski Ład to nie tylko dekada rozwoju – stwierdził Morawicki, którego wypowiedź przywołuje w swojej relacji Polska Agencja Prasowa. – To jest nasz bilet do życia na poziomie Zachodu, ale według polskich zasad – podkreślił.

Morawiecki oświadczył zebranym na spotkaniu , że „myślenie Prawa i Sprawiedliwości o Polsce, to myślenie o Polsce, która zmienia się dla dobra wszystkich obywateli”. Premier tłumaczył, że „czasami coś nie wychodzi, czasami coś idzie wolniej, ale jak obiecaliśmy naprawić finanse publiczne, to naprawiliśmy w dużym stopniu”.

– Jak obiecaliśmy 500 plus, wdrożyliśmy 500 plus – przypominał. – Jest kilka razy więcej na drogi gminne i samorządowe. Obiecaliśmy trzynaste emerytury, są trzynaste emerytury. Obiecaliśmy obniżkę podatku PIT, jest obniżony podatek PIT” – uzupełnił.

Morawiecki zaprzeczył również pojawiającym się w przestrzeni publicznej przewidywaniom, że jego objazdy po Polsce i prezentowanie dokonań rządu, w tym założeń Polskiego Ładu, są związane ze wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi.

– Chcielibyśmy, jeżeli będziemy mogli rządzić normalnie, by wybory odbyły się w terminie ustawowym, czyli w 2023 roku – oznajmił Morawiecki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat