Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej w Katowicach zapewniał, że polska gospodarka znakomicie daje sobie radę w czasach pandemii koronawirusa. Dlatego też działania jego rządu uznawane są za jedne z najlepszych na świecie.

– Uratowaliśmy setki, tysiące miejsc pracy – na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim – poprzez tarczę finansową, antykryzysową. Ta pomoc dociera w ciągu kilku godzin, w ciągu kliku dni – podkreślił szef rządu. Poinformował też, że pomoc państwa dla gospodarki jest wysoko oceniania –jako jedna z najskuteczniejszych w Europie – przez instytucje międzynarodowe, takie jak: Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Premier stwierdził, że działania podjęte przez jego rząd w celu maksymalnego zabezpieczenia polskiej gospodarki przed konsekwencjami pandemii są „bardzo profesjonalne”.

– W gospodarce wychodzimy z dołka, wychodzimy z tej trudnej epidemicznej sytuacji we właściwy sposób. Działania podjęte przez rząd są bardzo profesjonalne – zapewnił Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę