Morawiecki o swoim bohaterstwie w PRL-u: Spędziłem w celi 48 godzin

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z działaczami Solidarności Walczącej. Wspominano głównie działalność tej organizacji w stanie wojennym i w latach 80. Szef rządu odniósł się do tych rozmów na Facebooku, podkreślając przy okazji swoje dokonania w opozycji.

„W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu spotkałem się wczoraj z Przyjaciółmi z Solidarności Walczącej. Ponad trzydzieści lat temu, kiedy współtworzyliśmy historię, marzyliśmy o Polsce wolnej, demokratycznej, solidarnej”, napisał Morawiecki.

Czytaj także:  Emilewicz podpadła Gowinowi? Jako jedyna z partii głosowała za „Piątką dla zwierząt”

„Dzisiaj, pomimo upływu lat, nadal jesteśmy Polsce potrzebni, by dawać świadectwo tamtych dni i uczestniczyć w budowaniu Ojczyzny naszych marzeń. Z Wami, drodzy Przyjaciele, uda się nam to zadanie zrealizować”, stwierdził we wpisie.

Do swojego postu premier dołączył dwa zdjęcia. Do jednego z nich pozuje razem z działaczem SW Michałem Gabrielem. „Oto człowiek, z którym kiedyś spędziłem 48h w jednej celi”, pochwalił się Morawiecki. „Pod spodem rodzeństwo Morawieckich, czyli ja z trzema siostrami’, uzupełnił.

W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu spotkałem się wczoraj z Przyjaciółmi z Solidarności Walczącej.🇵🇱 Ponad…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 22 grudnia 2019

 

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.