– Co do pani Szydło, to jestem zdumiony, że broniła tych nagród w Sejmie. To były bardzo niefortunne, niepotrzebne słowa. W tym sensie zaszkodziła rządowi PiS – powiedział w rozmowie z wtorkowym „Super Expressem” Kornel Morawiecki, szef partii Wolni i Solidarni. – Mój syn zapowiedział likwidację nagród, pani Szydło wychodzi na mównicę i mówi, że one się należały. Przecież musi być wspólny przekaz! – podkreślił Morawiecki.

Według byłego lidera „Solidarności Walczącej”, jego syn jest nieporównywalnie lepszym szefem rządu niż Beata Szydło. – Ma większe możliwości w polityce gospodarczej, światowej, europejskiej. Ma większą wiarygodność w otoczeniu międzynarodowym, w Brukseli. Przecież przez lata był bankowcem i zna elity finansowe, korporacyjne – ocenił Kornel Morawiecki.

– Mateusz jest mądry, patriotyczny, nadawałby się do każdej roli, do roli prezesa PiS też. Ale ja chcę, aby on został szefem mojej partii, kiedy ja odejdę z polityki. Uważam, że scena polityczna wymaga przebudowy, nie może być pogłębiającej się wojny między PiS a PO. Dlatego liczę, że moja formacja będzie tą, na której czele stanie po mnie mój syn – zaznaczył polityk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna