– Polityka rządu to polityka wiarygodności, realizujemy nasze obietnice – oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku. Zaznaczył, że przykładem dotrzymywania słowa przez PiS jest podpisane przez niego rozporządzenie dotyczące wyprawki szkolnej.

– Chciałbym, żebyśmy byli zapamiętani właśnie przez politykę wiarygodności, że jeżeli zapowiadamy coś, to my to realizujemy. Chcę, żeby taka była polityka – mówił premier.

Wyjaśnił, że pieniądze na politykę prorodzinną rząd pozyskuje, zwalczając między innymi oszustwa podatkowe na szkodę skarbu państwa. – W ciągu jednego roku, 2017, uszczelniliśmy system podatkowy, zabierając pieniądze przestępcom podatkowym, mafiom, tu pod Białymstokiem zresztą też jakaś wielka mafia została rozbita przez Krajową Administrację Skarbową, a przekazaliśmy te pieniądze właśnie ludziom na cele społeczne – podkreślił szef rządu.

Rozporządzenie w sprawie wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 złotych dla każdego uczącego się dziecka premier Mateusz Morawiecki podpisał w piątek. Pieniądze mają być wypłacane w ramach programu „Dobry start”. Świadczenie będzie przysługiwało niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna