Podczas niedzielnego spotkania w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że cokolwiek Prawo i Sprawiedliwość robi, to zawsze „trzyma stronę Polski” i kieruje się wyłącznie jej interesem. – Tak długo jak PiS będzie trzymało stery, będziemy walczyli o sprawiedliwą transformację ekologiczną i ekonomiczną – podkreślił szef rządu, apelując o udział w wyborach i oddawanie głosów na PiS.

– PiS kocha Śląsk i kocha całą Polskę. Nie byłoby silnej Polski, bez silnego Śląska. To nasza droga. – mówił Morawiecki, który będzie otwierał listę wyborczą PiS na Śląsku. Zapewnił, że rząd będzie traktował ten region jako „serce nowoczesnego przemysłu (…) z szacunkiem do tradycji”. – Pokażemy, że możliwe jest połączenie zielonego Śląska ze Śląskiem uprzemysłowionym – przekonywał.

– Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością – stwierdził Morawiecki. – Europejskość w konkrecie to sprawiedliwa polityka, która będzie oznaczać lepsze zarobki Polaków w Polsce, nie na emigracji (…).Chcemy budować silną Polskę. Zapraszamy wszystkich, którzy z niej wyemigrowali. Tu jest wasza ojczyzna. Poważne państwo dba o swoich obywateli poprzez sprawność instytucji, troskę o słabszych – uświadamiał zebranym premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę