Morawiecki: PiS odniosło pyrrusowe zwycięstwo! Może nie utrzymać władzy!

– Ten wynik wyborczy to dla PiS pyrrusowe zwycięstwo. W dużym stopniu to zwycięstwo pieniądza nad solidarnością. Zwycięstwo układów okrągłostołowych nad lepszą, uczciwszą Polską – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu przewodniczący partii Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Jednocześnie marszałek senior zaznaczył, że inaczej ocenia wyniki wyborów niż jego syn.

   

Kornel Morawiecki przyznał, że w sensie arytmetycznym partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała elekcję samorządową. – I to wróży, że wygra również przyszłoroczne wybory parlamentarne, ale będzie bardzo trudno PiS utrzymać władzę – ocenił.

W ocenie lidera Wolnych i Solidarnych, było do przewidzenia, że kandydatom Prawa i Sprawiedliwości nie będzie łatwo przebić się w dużych miastach i wygrać z konkurencją z partii opozycyjnych.

   

– Nie spodziewałem się jednak, że pan Trzaskowski wygra w pierwszej turze – mówił Morawiecki, odnosząc się do wyborów prezydenta Warszawy, w których kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył ponad 50 proc., nokautując popieranego przez Zjednoczoną Prawicę Patryka Jakiego, na którego głosowało zaledwie 30 proc. mieszkańców stolicy.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News