Morawiecki: PO w swoim DNA ma bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław!

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym w najnowszym numerze „Gazety Polskiej” odniósł się do zapowiedzi wyborczych Prawa i Sprawiedliwość. Znaczną część wypowiedzi poświęcił jednak krytyce Platformy Obywatelskiej.

Komentując propozycję programową współtworzonej przez PO Koalicji Obywatelskiej przyznania co miesiąc 600 zł najbardziej aktywnym pracownikom, szef rządu stwierdził, że jest to „syreni śpiew partii, która roztrwoniła polski majątek”.

REKLAMA

– Znając ich „wiarygodność” z ośmiu lat rządów, to prędzej zabiorą 600 zł, niż dołożą. Tak jak było z wiekiem emerytalnym – obiecywali nie podwyższać, a podwyższyli. Albo z podatkami. Mieli obniżać, a podwyższyli VAT i dwadzieścia innych – zauważył Morawiecki. Jak dodał, „Platforma podczas swych rządów straciła miliardy złotych, które powinny wpłynąć do polskiego budżetu, a zostały skradzione przy całkowicie biernej postawie państwa”. – Ta ekipa przez osiem lat udowodniła, że jest mistrzem w traceniu pieniędzy, a nie w ich zarabianiu – podkreślił.

Morawiecki powiedział, że nie wierzy w dobre intencje Platformy Obywatelskiej. – Oni mają wpisane w swoje DNA: bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław – stwierdził premier w wywiadzie.

REKLAMA