Morawiecki: PO w swoim DNA ma bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław!

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym w najnowszym numerze „Gazety Polskiej” odniósł się do zapowiedzi wyborczych Prawa i Sprawiedliwość. Znaczną część wypowiedzi poświęcił jednak krytyce Platformy Obywatelskiej.

Komentując propozycję programową współtworzonej przez PO Koalicji Obywatelskiej przyznania co miesiąc 600 zł najbardziej aktywnym pracownikom, szef rządu stwierdził, że jest to „syreni śpiew partii, która roztrwoniła polski majątek”.

Czytaj także:  Jakie są kary za zbieranie grzybów w Polsce?

– Znając ich „wiarygodność” z ośmiu lat rządów, to prędzej zabiorą 600 zł, niż dołożą. Tak jak było z wiekiem emerytalnym – obiecywali nie podwyższać, a podwyższyli. Albo z podatkami. Mieli obniżać, a podwyższyli VAT i dwadzieścia innych – zauważył Morawiecki. Jak dodał, „Platforma podczas swych rządów straciła miliardy złotych, które powinny wpłynąć do polskiego budżetu, a zostały skradzione przy całkowicie biernej postawie państwa”. – Ta ekipa przez osiem lat udowodniła, że jest mistrzem w traceniu pieniędzy, a nie w ich zarabianiu – podkreślił.

Czytaj także:  Suski: Zjednoczonej Prawicy już nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka

Morawiecki powiedział, że nie wierzy w dobre intencje Platformy Obywatelskiej. – Oni mają wpisane w swoje DNA: bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław – stwierdził premier w wywiadzie.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.