Morawiecki: Polacy byli okradani w biały dzień! Dopiero PiS zrobił z tym porządek!

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowego spotkania z wyborcami w Biłgoraju (woj. lubelskie) zwrócił uwagę na uszczelnienie systemu podatkowego wprowadzone przez jego rząd. – Polacy byli okradani w biały dzień z tych pieniędzy i dopiero rząd PiS zrobił z tym porządek — oświadczył. Jak zapewnił, to dopiero rząd PiS uszczelnił VAT, CIT, PIT i ZUS.

– My pozyskujemy około 100 mln złotych, ale dziennie. Taka jest różnica, to potwierdza Komisja Europejska, Komisja Europejska, która bardziej niestety cały czas sprzyja – nie wiem czemu – naszym poprzednikom, ale myślę, że się powoli przekonuje też do nas — mówił Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że PiS ma „wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat”. Premier wymienił w tym kontekście rozszerzenie programu 500 plus również na pierwsze dziecko, zapowiedź „13” i „14” emerytury oraz fundusz dróg samorządowych i fundusz 100 obwodnic.

Nawiązując do rządów koalicji PO-PSL, Morawiecki wskazał, że nie umiały one poradzić sobie z przestępcami podatkowymi.

– My te pieniądze stamtąd wyrwaliśmy, przekazaliśmy na drogi, na szpitale, na szkoły – to jest nasz program na kolejne lata – oznajmił premier.

Podziel się: