„W przerwie trudnych negocjacji w Brukseli mam dla Państwa wspaniałą wiadomość! Polska staje się siłą napędową całej europejskiej gospodarki! Przyznaje to nawet nasz największy partner gospodarczy – Niemcy”, napisał w czwartek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.  Szef rządu przebywa w Brukseli i uczestniczy w negocjacjach dotyczących budżetu Unii Europejskiej na lata 2021–2027 i to stamtąd właśnie podzielił się z Polakami „wspaniałą wiadomością”.

Morawiecki w swoim wpisie poinformował, że polska gospodarka wyprzedziła już Wielką Brytanię i stała się szóstym  największym partnerem handlowym Niemiec. Jak stwierdził na Facebooku, niemiecki handel z Polską i pozostałymi krajami Grupy Wyszehradzkiej wzrósł w ciągu ostatniego roku do ponad 300 miliardów euro. „Sam udział Polski szacuje się natomiast na ponad 123,4 miliardy euro – i jest to wzrost o 4,2% rok do roku”, przekonuje premier.

„To wszystko udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki niesamowitej pracowitości i kreatywności Polaków! Jestem dumny z naszych osiągnięć – motywują mnie one do jeszcze cięższej pracy na dzisiejszym szczycie i w nadchodzących miesiącach”, zakończył swój wpis premier Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/190636198947584

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę