– Jesteśmy w awangardzie rozwoju technologicznego całego świata – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej wizyty w fabryce firmy Opel w Gliwicach. Opel należący dziś do francuskiego koncernu PSA, ma w nowym zakładzie w tym mieście produkować samochody dostawcze. 

Morawiecki, który jest „jedynką” listy PiS w Katowicach, podkreślił, że budowa nowej fabryki świadczy o mocarstwowości Polski i jest dobra dla całego regionu.

– Chcemy, żeby tutaj ludzie znajdowali pracę. Przemysł samochodowy to ponad 15 proc. polskiego eksportu. To bardzo ważna część całej gospodarki. Jesteśmy w awangardzie rozwoju technologicznego całego świata. Jesteśmy przekonani, że przyciąganie inwestorów jest najlepszym kierunkiem dla wzbogacania się całego społeczeństwa, tworzą się dobrze zarabiające miejsca pracy – podkreślił.

Zdaniem premiera „polscy pracownicy będą zarabiać w przyszłości więcej, bo będą coraz lepiej wykształceni”. – Polscy pracownicy pokazują co to sumienność, wysoka jakość pracy. Jestem przekonany, że ta fabryka to najlepszy krok w kierunku uprzemysłowienia Polski i tworzenia takich miejsc pracy, jakich ludzie oczekują – stwierdził kandydat PiS do Sejmu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę