Morawiecki pomoże wsi! Skróci drogę od pola do stołu! (WIDEO)

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w Miedźnie w województwie śląskim ogłosił, że PiS i jego rząd mają pełen konkretów „plan dla wsi”.

– Każdy rolnik, każdy mieszkaniec wsi doskonale wie, że by dobrze zagospodarować swoje posiadane ziemie, swoje zwierzęta, to trzeba dobrze rozplanować prace i dlatego my mamy również plan dla wsi. Ten plan dla wsi składa się na wiele konkretnych działań – mówił premier.

Czytaj także:  Brudziński o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Będą dymisje, a być może i wybory

Wśród nich szef rządu wymienił m.in. dopłaty do akcyzy na paliwo rolnicze, które mają być jednym z elementów obniżających koszty produkcji. – Zwiększyliśmy tutaj nieruszaną kwotę od dawna – z 86 litrów do 100 litrów. Pierwszy raz wzrost od wielu, wielu lat – podkreślił Morawiecki.

Szef rządu obiecał również, że rolniczy handel detaliczny będzie zwolniony z podatków. Zdaniem premiera handel ten „skraca drogę od pola do stołu”. – Wiadomo, że pośrednicy przez swoje różne działania zabierają część marży, zabierają część zysków od rolników i dlatego dla mniejszych rolników jest ważne to, co zmieniliśmy – mówił Morawiecki. – My wprowadzamy rolniczy handel detaliczny bez podatku, bez konieczności otrzymywania zgód w gminie. (…) Rolnik sam może do restauracji, do stołówek dostarczać znakomite polskie produkty rolne – zaznaczył.

🎥 Wystąpienie Premiera Mateusz Morawiecki w #Miedźno.

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Piątek, 23 sierpnia 2019

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.