– Wiele miejsc pracy powstaje przy budowie Mierzei, ale to da też setki tysięcy miejsc pracy po zakończeniu budowy – mówił w sobotę w Skowronkach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wraz z prezydentem Andrzejem Dudą oraz ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem odwiedzili miejsce, w którym przekopywana jest Mierzeja Wiślana.

Premier stwierdził, że warunkiem wolności i rozwoju Polski jest plan wielkich inwestycji, który został przez niego nazwany „planem Dudy”. Zakłada on „tworzenie setek tysięcy i milionów miejsc pracy”.

– Wkrótce cała Polska będzie wielkim placem budowy – przekonywał Morawiecki. – To nowe możliwości handlowe dla wielu przedsiębiorców. Nie byłoby naszych sukcesów dostrzeganych dzisiaj przez Europę w walce z koronawirusem, gdyby nie ścisła współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą – oświadczył szef rządu.

Premier podkreślił, że warunkiem powodzenia inwestycji, programów rozwojowych i odbudowy jest „wsparcie wielkich przywódców”. – Takim wielkim przywódcą jest prezydent Andrzej Duda – powiedział Morawiecki.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę