Morawiecki: Przywróciliśmy godne życie emerytom

– Miliony emerytów odczuwa pozytywne skutki naszych działań. Dzisiaj na Radzie Ministrów zdecydowaliśmy się naprawić kolejny błąd i niechlujność legislacyjną z czasów PO. Wykonujemy wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprzed ponad roku, żeby sprawiedliwości dla osób z 1953 roku stało się zadość – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wypomniał poprzedniej władzy, koalicji PO-PSL, że „8 lat temu emeryci dowiedzieli się, że muszą pracować dłużej”. – Nie potrafiono poradzić sobie wtedy z dziurą budżetową ani z uszczelnieniem systemu podatkowego. My przywróciliśmy wiek emerytalny, zgodnie z naszą obietnicą, i godne życie na emeryturze – zapewnił Morawiecki.

Czytaj także:  Karczewski o uchwale Senatu w sprawie budżetu UE: Skandaliczna i antypolska
 

– W ostatnim roku zaproponowaliśmy dodatkowe wsparcie finansowe – 13. emeryturę i waloryzację kwotową oraz podniesienie płacy netto. Gdy dodamy to do siebie, to otrzymamy co najmniej 2100–2200 zł w przypadku najniższych emerytur – podkreślił premier. – Emerytura musi być godna. Zapewnienie godnej emerytury w obniżonym wieku emerytalnym zostało przez nas wykonane – dodał.

Czytaj także:  Wiceminister Semeniuk o przywróceniu handlu w niedzielę: Nie ma na to społecznej zgody
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS