Dokładnie 13 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku w sobotę, zmarł w Watykanie Jan Paweł II. Papież odszedł w dzień maryjny i w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 21.37. Miał prawie 85 lat i za sobą prawie 60 lat kapłaństwa i ponad 27 lat pontyfikatu.

Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w szczególny sposób uczcił premier Mateusz Morawiecki, przywołując słowa papieża wypowiedziane w polskim parlamencie.

„»Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela«. Tak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Sejmie w 1999 r. Dwie dekady później te słowa pozostają dewizą naszego rządu”, napisał na Twitterze szef rządu.

Deklaracja premiera spotkała się z krytyką internautów. „Świetna dewiza. Dałbym za nią 65000 nagrody dla każdego ministra. A może nawet po 70000”, skomentował słowa Morawieckiego Andrzej Filipek. Inny użytkownik Twittera, Paweł Gliwny, napisał: „Dewizą tego rządu jest »Nam się należy«”. „Umiar. Praca. Pokora. Nagrody. Premie. Kłamstwa. Dajcie spokój papieżowi, bo się w grobie przewraca”, skwitował zapewnienia premiera Karol Mielcarek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę