Podczas spotkań odbywającymi się w całej Polsce z wyborcami politycy PiS przedstawiają coraz to nowe atrakcyjne socjalne rozwiązania. W niedzielę w Węgrowie premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sytuacji w kraju, stwierdził, że jednym z najważniejszych zadań dla jego rządu jest pomoc osobom niepełnosprawnym.

Komentując trwający od środy w Sejmie protest, Morawiecki zadeklarował, że PiS będzie chciał znaleźć „najlepsze możliwe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami”.

– Traktujemy ten problem nie tylko bardzo poważnie, nie tylko uważamy, że jest to z punktu widzenia całego społeczeństwa coś niezwykle istotnego do systemowego załatwienia. Nie ad hoc, ale na długie, długie lata – zapewnił szef rządu.

Premier zaznaczył, że PiS daje niepełnosprawnym o wiele więcej niż PO. – Rząd PiS w pierwszych swoich dwóch latach przeznaczył o 1 mld 100 mln zł więcej dla osób niepełnosprawnych i to jest bezprecedensowa zwyżka wydatków publicznych na potrzeby tych osób – oświadczył i dodał, że rozumie tych, którzy protestują w Sejmie.

– Te osoby mają jeszcze większe, dużo większe potrzeby niż te, które dzisiaj są zaspakajane. Ale wiadomo, że te potrzeby muszą być zaspakajane w perspektywie rozwiązań systemowych dla różnych grup osób niepełnosprawnych – wyjaśnił Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę