W czwartek wieczorem Sejm, w którym większość ma PiS i partie Zjednoczonej Prawicy, odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Posłowie opozycji zarzucali politykowi partii rządzącej marnowanie pieniędzy publicznych podczas przygotowań do wyborów prezydenckich, które miały się odbyć 10 maja. Sasin odpowiadał za wydrukowanie kart do głosowania, na czym budżet państwa stracił ponad 85 mln złotych.

W obronie szefa resortu aktywów państwowych wypowiadali się posłowie PiS. Najmocniej działalność Sasina poparł premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że  minister jest „najlepszą osobą” do pilnowania pieniędzy budżetowych.

– Chcę podkreślić rolę pana premiera Jacka Sasina i podziękować mu za znakomite działanie podczas pandemii COVID-19 – mówił w Sejmie Morawiecki. – Wicepremier Sasin jest członkiem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i specjalnego zespołu do zarządzania kryzysem gospodarczym. Premier Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału i spółek Skarbu Państwa – stwierdził premier.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat