W 2017 roku Komitet Wyborczy Kukiz’15 przekazał 720 tysięcy złotych Stowarzyszeniu Solidarność Walcząca Kornela Morawieckiego. Z pieniędzy miał być wybudowany dom weterana. Super Express informuje, że domu nie wybudowano, a pieniądze zniknęły.

– Moją intencją nie było fundowanie staruszkom wczasów, tylko trwały budynek dla nich, dom weterana! Jeżeli nie ma nawet działki kupionej, nie ma zaczętej budowy, to tak, Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z SW. Co się z tymi pieniędzmi dzieje?! – pyta zirytowany Paweł Kukiz.

11 tego roku Kornel Morawiecki wysłał pismo w tej sprawie do Kukiza. Wyjaśnia w nim, że część z tych pieniędzy przeznaczono na program „Seniorzy obok nas”. – Część kwoty poszła właśnie na wczasy dla seniorów w Jastrzębiej Górze. A dom weterana chciałbym, żeby powstał, ale na razie się nie zanosi, potrzeba więcej pieniędzy – twierdzi ojciec premiera.

Są więc jakieś szanse na zwrot środków Kukizowi? – Nie mam takiego zamiaru. No jak? Dlaczego?! – pyta retorycznie Morawiecki.

Okazuje się jednak, że Solidarność Walcząca dostała finansową pomoc nie tylko od Kukiz’15. W 2017 roku od instytucji rządowych stowarzyszenie otrzymało prawie 300 tys. złotych dotacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę