REKLAMA

REKLAMA

Dość krytycznie jak widać odnosi się do polityki wschodniej rządu swojego syna Kornel Morawiecki. Jego zdaniem polskie władze powinny mieć z Rosją dobre relacje. – Poprawa stosunków leży w interesie Europy i świata – powiedział.

Ojciec premiera udzielił wywiadu rosyjskiej agencji prasowej RIA Novosti. Możemy w nim przeczytać: – „Byłem bardzo zasmucony faktem, że polski rząd i elity, a także media zwracają Polaków przeciwko Rosjanom, mimo że Rosja prowadzi podobne działania. To bardzo denerwujące dla naszych dwóch wielkich narodów”.

REKLAMA

Kornel Morawiecki wskazywał na szanse odbudowania relacji polsko-rosyjskich. – Nasze narody mają bardzo skomplikowaną historię. W ostatnim czasie walczyliśmy między sobą o hegemonię, ale Rosja wygrała tę bitwę. Sądzę jednak, że poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w interesie naszych narodów, Europy i reszty świata. Chciałbym, aby tak się stało. Wydaje mi się, że każdy krok i gest ma znaczenie.

Były PRL-owski opozycjonista krytykował także postawę prezydenta Andrzeja Dudy. – Zastanawiam się, dlaczego Donald Trump może spotkać się z Władimirem Putinem, a Andrzej Duda nawet nie próbował zorganizować spotkania z prezydentem Rosji. Europa potrzebuje Rosji, a Rosja potrzebuje Europy. Polska, moim zdaniem powinna pełnić rolę naturalnego mostu, który łączy Rosję i Europę.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA