– Tylko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia na co dzień – podkreślił w wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mocno zaapelował do wyborców PiS o wzięcie udziału w wyborach. Jego zdaniem mniejsza niż oczekiwano przewaga posłów partii rządzącej w Sejmie i przegranie wyborów do Senatu jest wynikiem tego, że „duża fala”, która niosła PiS w 2019 roku, okazała się „tak wysoka, że zdemobilizowała część elektoratu”.

– Tu upatruję zadania, wyzwania i ryzyko związane z wyborami prezydenckimi. Musimy zmobilizować naszych wyborców i pokazać rodakom, że tylko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia na co dzień – stwierdził Morawiecki.

– Musimy dotrzeć do ludzi, jeszcze ciężej pracować, bo najwyraźniej część naszego elektoratu się zdemobilizowała – powiedział. – To współpraca, a nie kłótnia na linii rząd-prezydent pozwala, by zobowiązania zamieniać na decyzje i czyny. Czy mielibyśmy 500+, godną stawkę za godzinę pracy, obniżkę wieku emerytalnego, gdyby pomiędzy rządem a prezydentem były kłótnie i awantury? Nie! – podsumował premier w rozmowie z „Do Rzeczy”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat