Premier Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej podsumował dotychczasowe osiągnięcia rządu w walce z koronawirusem. Według szefa rządu PiS osiąga w niej sukcesy, ponieważ udało się między innymi uchronić polskich przedsiębiorców i pracowników przed utratą miejsc pracy.

Morawiecki podkreślił, że źródłem powodzenia działań jego ekipy jest działająca już tarcza antykryzysowa, a jeszcze lepsze wyniki przyniesie tarcza finansowa, która wejdzie w życie 29 kwietnia. Oba rozwiązania – jak zauważył premier – pozwolą na odbudowę potencjału przemysłowego Polski oraz powstanie nowych miejsc pracy.

– Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, wcześniej działania w ramach tarczy antykryzysowej, to są działania, które chronią miliony miejsc pracy. Na teraz uratowaliśmy 2 mln miejsc pracy – stwierdził szef rządu. Jak dodał, pomoc państwa dla firm zakłada wypłatę łącznie 100 mld złotych,

– To pieniądze z budżetu państwa polskiego. Już przyjmujemy wnioski, ratujemy biznes i miliony miejsc pracy – mówił z satysfakcją Morawiecki, zaznaczając, że w ramach tarczy do mikrofirm ma trafić 25 mld zł, kolejnych 50 mld do małych i średnich firm, a 25 mld zł do dużych przedsiębiorstw.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę