Morawiecki uspokaja: Polakom nie zagraża koronawirus (WIDEO)

– Wielu Polaków zdaje sobie dzisiaj pytanie, czy są w obliczu tej panującej w Chinach epidemii bezpieczni. Tak, są bezpieczni – przekonywał na niedzielnej konferencji prasowej poświęconej epidemii koronawirusa premier Mateusz Morawiecki. – Nie ma żadnych powodów do niepokoju. W pełni panujemy nad sytuacją. Jesteśmy w Polsce bezpieczni – podkreślił.

   

Premier poinformował, że w Polsce pod obserwacją pozostaje około 500 osób, co do których istnieje podejrzenie, że miały możliwość kontaktu z osobami zarażonymi wirusem. Jednak, jak zapewnił, wszystko jest pod kontrolą państwa, a odpowiednie służby działają prawidłowo.

   

 – Trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy rozwój sytuacji. Wszystkie służby, instytucje, które mogą pomóc, są ze mną w kontakcie. Jesteśmy przekonani, że wszystko, co można było podjąć, zostało podjęte – stwierdził. – Mam też nadzieję, że epidemię uda się ugasić w zarodku. Polscy obywatele mogą liczyć na wsparcie pod każdą szerokością geograficzną. Żadna z osób transportowanych do Polski nie ma objawów koronawirusa. To była skomplikowana operacja, która wymagała od nas działań dyplomatycznych – skomentował Morawiecki niedzielną akcję sprowadzania z Chin przebywających w nich Polaków.

https://twitter.com/PiS_Malopolskie/status/1224040126294216711

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News