Fot.Facebook.com/pisorgpl

– Wiemy doskonale, jak ciężko jest wiązać koniec z końcem emerytom, którzy mają zazwyczaj niewysokie emerytury, dlatego oprócz czternastki i trzynastki, którą przecież też wprowadziliśmy i konsekwentnie realizujemy, chciałbym przypomnieć o wielkiej obniżce podatków dla emerytów – oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Domu Seniora w Błoniach.

Szef rządu zaznaczył, że będzie „blisko 70 proc. osób, które nie będą płaciły podatku od swojej emerytury”. – Do 2,5 tys. zł brutto będzie kwota wolna od podatku. A ponad 90 proc. emerytów mocno skorzysta na tych zmianach, które wprowadzamy – wyjaśnił.

Morawiecki jednocześnie wyraził szacunek i wdzięczność dla polskich seniorów.

– Drzewo pozbawione korzeni umiera. Naszymi korzeniami, które dają nam życie, doświadczenie oraz wdzięczność, którą czujemy, są seniorzy — mówił premier.

– Są to pokolenia, które bardzo wiele przeszły, bardzo wiele wycierpiały, wojna światowa, po wojnie niezwykle trudny czas – lata komunizmu i potem lata wolnej Polski, które też nie oszczędzały naszych drogich, kochanych seniorów. Dlatego w sercu naszej polityki są nasi rodzice, nasi dziadkowie, są ci, dzięki którym jesteśmy — podkreślił Mateusz Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę