Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił w czwartek podczas prezentowania Strategii Demograficznej 2040, że dobro polskiej rodziny jest najważniejszym celem polityki PiS i jego rządu.

REKLAMA

Strategia Demograficzna 2040 jest jednym z elementów Polskiego Ładu, programu, który ma wzmocnić kraj po wyjściu z pandemii koronawirusa. – Jeśli nie wzmocnimy wsparcia państwa dla rodzin, to za dekadę lub dwie nastąpi zapaść, paraliż w systemie emerytalnym, spowolnienie wzrostu gospodarczego – ocenił szef rządu, podkreślając, że „rodzina to taki mikrokosmos”, małe społeczeństwo.

Według Morawieckiego należy dążyć do tego, by jak najwięcej polskich rodzin było „szczęśliwych”.  – W rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, uczymy się odpowiedzialności, cierpliwości i dlatego im więcej polskich rodzin szczęśliwych, tym bardziej szczęśliwa Polska w przyszłości – zauważył.

REKLAMA

– My wsparcie polskich rodzin, jako PiS, mamy w naszym kodzie genetycznym – oświadczył premier, dodając że sprawy rodziny to „oczko w głowie” obecnej władzy.